Post1

Posted on by admin

cz_zastavaJull Dajen sídlí v Praze. Od roku 2002, kdy kapela vznikla, projezdila se svojí originální hudbou festivaly a kluby po celé Evropě. Zkrátka, ti chlapi umí publikum pořádně nažhavit a rozhýbat. Hudba Jull Dajen čerpá z hlubokých studní keltské, skandinávské a bretaňské lidové hudby, jež je přetavena do originální směsice zvuků příčné flétny, houslí, akordeonu a kytary. Tento osobitý tvar okovali šla-pající rytmikou basy a bicích, která dodává tah. Na nahrávkách a koncertech Jull Dajen se kromě tradiční hudby nedají přeslech-nout i vlivy soudobých multi-žánrových hudebníků jako jsou Manu Chao, JPP, Fairport Con-vention nebo Jethro Tull.

Ke koncertním vrcholům skvělé sezóny 2015 patřilo bezesporu vystoupení ve francouzském městě Lorient, kde Jull Dajen předvedli vše podstatné ze svého repertoáru, instrumentálky i skladby zpívané v češtině, angličtině a francouzštině. Kro-mě zakládajícího člena kytaristy a kapelníka Petra Štramberského najdete v současné sestavě také flétnistu Dušana Navaříka, harmonikáře Františka Tomáška, houslistu Pavla Cingla, bas-kytaristu Jardu Kestřu Kestřánka, bubeníka Mirka Pekaře a charismatickou zpěvačku Báru Málkovou. 

Na světě je nové album Salamander, které kapela pokřtila v Bretani na Lorient Interceltic Festival a také v Malostranské Besedě v Praze s kmotrem Frantou Čeným (Čechomor). Na CD Salamander vyšla recenze v prestižním časopisu  New York Music Daily

 

kelt_symbol

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Comments are closed.